Çocuk Edebiyatı Hikayeler Çocuk Hikayeleri İçindeki Basketbolcuyu Büyütmek Ufuk Açan Öyküler

İçindeki Basketbolcuyu Büyütmek Ufuk Açan Öyküler

0
238

İçindeki Basketbolcuyu Büyütmek öyküsü… Kısa hikayeler, çocuk hikayeleri, en güzel hikayeler… En güzel hikayeler… En güzel öyküler… Kısa öyküler… Çocuklar için öyküler… Yetişkinler için öyküler… Eğitici öyküler… Etkileyici hikayeler… Hikaye oku… Güzel hikayeler… Ufuk açan hikayeler… Sizler için Edebiyat Çocuk ekibi olarak Ufuk Açan Öyküler kitabında en çok beğenilen hikayelerden olan İçindeki Basketbolcuyu Büyütmek hikayesini derledik.

icindeki-basketbolcuyu-buyutmek

 

İçindeki Basketbolcuyu Büyütmek Ufuk Açan Öyküler

Engelleri Yıkmak isimli öyküyü okumak için tıklayınız.

Asık suratla eve gelip çantasını yere fırlattı çocuk. Kendini yatağına atıp ağlamaya başladı. En büyük hayaliydi okulun basketbol takımında oynamak. Elinden geleni yapmış; ama kabul edilmemişti. Annesi oğlunun halini görünce hemen yanına gidip şefkatle ne olduğunu sordu:

“Takıma giremedim, bana sen küçüksün dediler.” dedi, ağlamaya devam ederek. Annesi şefkatle sardı oğlunu ve:

“Güzel oğlum! Önemli olan, takıma giremeyecek kadar küçük olman değil; içindeki basketbolcunun, basketbol sevgisinin ne kadar büyük olduğu.” dedi ve odadan çıktı.

Annesinin sözleri üzerine küçük çocuk, bir anda delikanlı gibi hissetmişti kendini. Doğruldu ve kendini her zamankinden daha güçlü hissetti. Küçüktü belki; ama annesinin dediği gibi kim ne derse desin onun içindeki basketbolcu kocamandı!

Ertesi gün erkenden antrenmanlara gitti. Hiç aksatmadan, her gün, her hafta ve herkesten önce sahada oluyordu. Annesinin sözlerini hiç aklından çıkarmayarak… Gittikçe daha da büyüdü içindeki basketbolcu…

Ertesi yıl takım seçimlerinde küçük çocuğun içindeki büyük basketbolcuyu herkes görebiliyordu! Takım hocası bu büyük basketbolcuyla çalışma fırsatını kaçıramazdı ve hemen onu takıma aldı. Daha da büyük bir basketbolcu olmak için ilerledi. Azmi ve basketbol sevgisi, kendisiyle birlikte hep büyümeye devam etti.

Tekliflerin gelmesi çok gecikmedi. Amatör takımlardan başladı; profesyonel takımlara geçti. Başarıları ses getirmeye başlamıştı artık. Okul takımına bile giremeyen küçük çocuk, basketbolda dünya devi oldu. Annesinin sözlerini kulağına küpe yaparak ve içindeki azmi büyüterek… Kimdi bu derseniz; Micheal Jordan ismi tanıdık gelir herhalde!

Ufuk Açan Öyküler isimli kitabı satın almak için ve zevkle okumak tıklayınız.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Çocuk Hikayeleri
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…