Çocuk Edebiyatı Genel Esra Karagülle’den Vefa Örneği: Bubu Türkan Saylan’ı Anlatıyor

Esra Karagülle’den Vefa Örneği: Bubu Türkan Saylan’ı Anlatıyor

0
71

Esra Karagülle’den vefa örneği: Bubu Türkan Saylan’ı Anlatıyor… Doğan Çocuk Yayınevi… Çocuk edebiyatı alanında ismini duyuran yazar Esra Karagülle, yeni kitabını yayımladı… Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta…

Esra Karagülle

Bu yazıda ne okuyacaksınız?

Esra Karagülle’den vefa örneği: Bubu Türkan Saylan’ı Anlatıyor

Çocuklar ve yetişkinler için öyküler yazan Esra Karagülle, yeni kitabı Bubu Türkan Saylan’ı Anlatıyor ile okurlarının karşısına yeniden çıktı.

Yazar, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin eski başkanı Türkan Saylan’ı bu kitabıyla anıyor. Doğan Çocuk‘tan yayımlanan kitabının yazar telifleri “Anadolu’da Bir Kızım Var Öğretmen Olacak” isimli projeye aktarılacak.

Basın bülteninden…

Cumhuriyet’in kızları yüreklidir, azimlidir, çalışkandır. Türkan Saylan onlardan biriydi. Yaptığı çalışmalarla uluslararası ödüller kazandı, hastalıklara çereler buldu, pek çok insanın hayatını güzelleştirdi. Kız çocuklarının okuması için mücadele etti. İnsanlar kadar hayvanları da çok sever tüm canlıların iyiliği için elinden geleni yapardı. Türkan Saylan’ın tüm çocuklara ilham olması için hazırlanan bu kitapta onun hayata bakışını, yaşam felsefesini ve yaptığı çalışmaları okuyacak, onu daha yakından tanıyacaksınız.

Bu kitabın telif gelirleriyle ÇYDD “Anadolu’da Bir Kızım Var Öğretmen Olacak” projesi desteklenecektir. Haydi siz de bu kitabı okuyarak bir kız çocuğuna yardım eli uzatın!

Esra Karagülle kimdir?

Esra Karagülle

Esra Karagülle, İstanbul’da doğdu. İlkokul eğitimini aldığı yıllarda İzmir Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı öğrenci olarak bale eğitimine başladı. Klasik bale ile birlikte, Piyano ve Tiyatro gibi eğimleri yan meslek dersleri olarak gördü. İlk iş hayatına lise eğitimi esnasında, İzmir Devlet Tiyatrolarında sahnelenen “Boy Friend” isimli müzikal tiyatro da yer alarak başladı. İşletme eğitimi tamamladıktan sonra çalışmaya başladı. Karma resim sergileri oldu. Güzel sanatların her bölümünü çok seven Karagülle için yaratıcılık hayatının merkezinde yer alıyor. En büyük ilgi alanlarından biri de Psikoloji olan Karagülle, birçok eğitime katıldı. Güç kaynağı gönüllü adanmışlık olan Karagülle, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zekeriyaköy Şube Proje Koordinatörü ve aynı zamanda derneğin mentorleri arasındadır.

Yazar, ilk kitabı Yok Artık Çıp Çıp’ın Bale Pabucu’nu kızı Serra ve on beş yıldır birlikte yaşadıkları kaplumbağaları Çıp Çıp’tan ilham alarak kâğıda döktü. Ardından, kitabın tüm telif haklarını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin “Anadolu’da Bir Kızım Var Öğretmen Olacak” Projesine bağışladı.

Bilime, sanata ve spora duyduğu ilgiyle yaşamını sürdüren ve farklı disiplinlerle kendini her daim besleyen Karagülle, son dönemde çalışmalarını çocuk edebiyatı üzerine yoğunlaştırdı.

 

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…