Çocuk Edebiyatı Hikayeler Çocuk Hikayeleri Tüm Kanımı Alın-Gönül Açan Öyküler

Tüm Kanımı Alın-Gönül Açan Öyküler

0
112

Tüm Kanımı Alın… Gönül Açan Öyküler… Ebru Alemdağ… Hayatı anlatan öyküler… En güzel öyküler… Hikaye örnekleri… Hikayeler… Öykü örnekleri… Çocuklar ve yetişkinler için öyküler… Hayata dair öyküler… Edebiyat Çocuk‘ta bugün…

Tüm Kanımı Alın

Tüm Kanımı Alın-Gönül Açan Öyküler

Gökkuşağı öyküsünü okumak için tıklayınız.

Minik çocuk çok hastaydı. Üstelik daha yalnızca iki yaşındaydı. Anne-babası endişe içinde tahlil sonuçlarını inceleyen doktoru bekliyorlardı. Doktor geldi ve durumu anlattı:

“Bebeğiniz kurtulabilir; fakat bunun için daha önce aynı hastalığı geçirmiş birinden kan alıp kızınıza nakletmemiz gerekiyor.”

Anne-baba bir ümit olduğunu duyunca çok sevindiler. İşin mucize gibi olan tarafı ise beş yaşındaki diğer oğullarının da bebekken bu hastalığı geçirmiş olmasıydı. Bunu duyunca doktor da çok ümitlendi. Geriye bir tek minik oğullarının kan nakli için ikna edilmesi kalıyordu. Doktor, minik çocuğu karşısına alıp onunla büyük bir insanmış gibi konuştu. Kardeşinin hastalığından bahsettikten sonra sordu:

“Küçük kardeşine kanını vermek ister misin?”

Küçük çocuk biraz düşündükten sonra derin bir nefes alarak cevap verdi:“Eğer kardeşim kurtulacaksa… Benim kanımı alın!” dedi.

Minik çocuğun rızasından sonra iki kardeş, yan yana yatırılıp kan nakli işlemleri başlatıldı. Kan nakledilirken kardeşinin yüzüne bakıyordu çocuk. Onun yüzüne renk geldiğini gördükçe mutlu oluyordu; fakat kendisi gittikçe daha kötü hissediyordu. En son gülümseyemeyecek hale gelince doktora dönüp sordu:

“Hemen mi öleceğim doktor amca?”

Bu soru karşısında şaşıran doktor ona hemen ölmesi gibi bir durumun asla söz konusu olmadığını anlattı.

Çocuğun sorusu şaşırtıcılıktan öte kardeşine karşı olan inanılmaz bir fedakârlığı ve merhameti gösteriyordu… Odadakiler, küçük çocuğun kan naklinden tüm kanının alınacağını anlamasının ardındaki bu ruhun farkına varınca; gözyaşları akıp gitti. Beş yaşındaki minik çocuk, tüm kanının kardeşinin iyileşmesi için alınmasına ve ölüme razı olmuştu. Tertemiz ruhu ve kocaman kalbi ile melek gibi bir insana bakıyordu onu seyredenler.

Gönül Açan Öyküler isimli kitabı satın almak için tıklayınız.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Çocuk Hikayeleri
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…