Çocuk Edebiyatı Genel Yaratıcı Çocuk Festivali Maçka Küçükçiftlik Park’ta

Yaratıcı Çocuk Festivali Maçka Küçükçiftlik Park’ta

0
74

Yaratıcı Çocuk Festivali Maçka Küçükçiftlik Park’ta… 4-5 Haziran 2022… Kültür ve sanat etkinlikleri… Eğlenceli ve öğretici faliyetler… Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta…

Yaratıcı Çocuk Festivali

Yaratıcı Çocuk Festivali Maçka Küçükçiftlik Park’ta

Yaratıcı Çocuk Festivali’nin üçüncüsü 4-5 Haziran tarihleri arasında Maçka Küçükçiftlik Park’ta yapılacak. Bu sene üçüncü defa yapılacak, çocuklarla ailelere kültür-sanat deneyimleri yaşatacak olan etkinlikte 100’den fazla eğlenceli ve öğretici aktivite bulunacak.

Bu yılki etkinlikte bilim, kültür ve sanat alanında damgasını vurmuş Einstein, Osman Hamdi Bey, Charlie Chaplin, Galileo, Yuri Gagarin gibi 10 önemli kişinin özel çizimlerinin basılı olduğu pelerinler çocuklara hediye edilecek. Yapılacak etkinliklerde çocukların yaratıcılıklarının çok yönlü bir şekilde geliştirilmesi amaçlanıyor.

Festival “eğlence”, “eğitim” ve “atölyeler” olmak üzere 3 temel etkinlikten oluşuyor. Bunların dışında, ebeveynlere hitap eden etkinlikler de olacak. Sanat, enerji farkındalığı, trafik farkındalığı, ekoloji, tasarım, bilim ve ileri dönüşüm vb. konularda pek çok farklı etkinlik yapılacak.

Anne ve babalar için Sunay Akın, Dr. Özgür Bolat, Şermin Yaşar, Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk, Dilara Koçak, Prof. Dr. Selçuk Şirin, Prof. Dr. Bedirhan Üstün ve Ceyda Düvenci vb. isimler söyleşiler yapacak.

Etkinliğin amacı, çocukları eğlendirirken onları kültür ve sanat faaliyetleri ile eğitmek. Ebeveyn çocuk etkileşimini en üst düzeyde sağlamayı hedefleyen etkinlikteki gösteri sahnesinde konser, neşeli kortej, mim sanatçıları, jonglörler, balon katlama sanatçıları, yüz boyama köşeleri, sihirbazlar ve önemli markaların stand etkinlikleri yer alıyor.

Kaynak Dünya Gazetesi.
Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…