Çocuk Edebiyatı Hikayeler Çocuk Hikayeleri Hayalleri Kaçırmak-Gönül Açan Öyküler

Hayalleri Kaçırmak-Gönül Açan Öyküler

0
110

Hayalleri Kaçırmak isimli öykü… Kısa öyküler, çocuk hikayeleri, en güzel hikayeler… Sizler için Edebiyat Çocuk ekibi olarak Gönül Açan Öyküler kitabında en çok beğenilen hikayelerden olan Hayalleri Kaçırmak hikayesini derledik.

Hayalleri Kaçırmak

Hayalleri Kaçırmak

Son Sözler isimli öykü için tıklayınız.

Dokuz çocukları olan mutlu bir ailenin gerçek olmasını diledikleri bir rüyası vardı. Büyük bir ülkeye gidip orada yaşamayı hayal ediyorlardı. Planlar ve yıllar süren para biriktirmeler sonrasında pasaportlar alındı; gemi biletleri artık hazırdı.

Bütün aile sabırsızlıkla yolculuk gününü beklemeye başladı. Tam yolculuğa bir hafta kala ailenin başına çok talihsiz bir olay geldi. En küçük oğullarını bir köpek ısırdı ve kuduz ihtimaline karşın tüm aile karantinaya alındı. Yıllarca süren büyük ülkeye gitme hayalleri suya düşmüştü.

Yolculuk günü geldiğinde o muhteşem gemi, onlar olmadan yol almaya başladı. Baba, gemi şehirden ayrılırken pencereden bakıp kaderine de oğlunu ısıran köpeğe de isyan etti.

Gemi limandan ayrılalı beş gün geçmişti ki; tüm dünya bir haberle çalkalanmaya başladı. Hayallerine ulaşmalarını sağlayacak o gemi batmıştı! Hâlbuki hiç batmayacağı düşünülüyordu o büyük geminin… Gemideki yüzlerce insan ölmüştü; kurtulan var mı yok mu henüz belli değildi.

Babanın lanetler yağdırdığı o köpek, eğer minik oğullarını ısırmasaydı; onlar da geminin batması sonucu okyanusun dondurucu soğuğunda boğulacaklardı.

Baba, haberi duyunca minik oğlunu bağrına basıp ailesinin boğulmaktan kurtarılmasına sebep olduğu için teşekkür etti. Kaçırılmış en büyük fırsat olarak gördükleri o gemiye binememek aslında hepsinin hayatını kurtarmıştı.

Hayatta trajedi gibi görünen olayların arkasında Allah’ın bol merhamet ve şefkati olabilir!

Gönül Açan Öyküleri satın almak için tıklayınız.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Çocuk Hikayeleri
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…