Çocuk Edebiyatı Haber Sünger Bob’un yaratıcısı Stephen Hillenburg yaşamını yitirdi

Sünger Bob’un yaratıcısı Stephen Hillenburg yaşamını yitirdi

1
288

Türkiye’de ve dünyada birçok kişiyi kendisine hayran bırakan Sünger Bob animasyon çizgi filminin yaratıcısı Stephen Hillenburg 57 yaşında hayata gözlerini yumdu. Nickeledeon isimli şirketten yapılan yazılı açıklamada Hillenburg’un ölüm nedeni olarak ALS hastalığı belirtildi.  

Bu yazıda ne okuyacaksınız?

Stephen Hillenburg kimdir?

Dünya çapında milyonlarca çocuğun severek izlediği Sünger Bob’un yaratıcısı Stephen Hillenburg 15 Mayıs 1960 yılında ABD Oklahoma’da dünyaya geldi. Amerikalı seslendirmen ve oyuncu 1979 yılından beri 15 filmde rol aldı. 2000 yılından bu yana 5 seslendirme yaptı. 2001 Oskar Ödüllerinde (En Popüler Çizgi Film Yaratıcısı) (Sponge Bob) ödülünü alan ünlü yazar, kariyerini Sponge Bob çizgi filmiyle geliştirdi. Hillenburg’un diğer başarılı çizgi film serisi ise Rocko’s Modern Life’dır.

Mart ayın teşhis konuştu

57 yaşında aramızdan ayrılan Hillenburg’ün ölüm nedeni ALS olarak bilinen motor nöron hastalığı olduğu duyuruldu. ALS hastalığının teşhisi ise geçtiğimiz yıl mart ayında konulmuştu. Ölüm haberi, çok sevilen animasyon dizisinin 1999 yılından bu yana yayıncılığını yapan Nickelodeon şirketi tarafından da doğrulandı. Nickeledeon’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Sünger Bob Kare Şort’un yaratıcısı Stephen Hillenburg’un ölüm haberini paylaşmaktan üzgünüz. Yaşamını ve çalışmalarını onurlandırmak için bugün bir saygı duruşunda bulunacağız.” denildi.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Cihangir Defterdar
Daha Fazla Yükle Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Defne Ongun Müminoğlu Söyleşisi

Defne Ongun Müminoğlu… Renkgiller Serisi, Çılgın Sörfçüler ve daha nice çocuk kitapl…