Anasayfa Haber Sünger Bob’un yaratıcısı Stephen Hillenburg yaşamını yitirdi

Sünger Bob’un yaratıcısı Stephen Hillenburg yaşamını yitirdi

2 dakika okundu
0
1
119

Türkiye’de ve dünyada birçok kişiyi kendisine hayran bırakan Sünger Bob animasyon çizgi filminin yaratıcısı Stephen Hillenburg 57 yaşında hayata gözlerini yumdu. Nickeledeon isimli şirketten yapılan yazılı açıklamada Hillenburg’un ölüm nedeni olarak ALS hastalığı belirtildi.  

Stephen Hillenburg kimdir?

Dünya çapında milyonlarca çocuğun severek izlediği Sünger Bob’un yaratıcısı Stephen Hillenburg 15 Mayıs 1960 yılında ABD Oklahoma’da dünyaya geldi. Amerikalı seslendirmen ve oyuncu 1979 yılından beri 15 filmde rol aldı. 2000 yılından bu yana 5 seslendirme yaptı. 2001 Oskar Ödüllerinde (En Popüler Çizgi Film Yaratıcısı) (Sponge Bob) ödülünü alan ünlü yazar, kariyerini Sponge Bob çizgi filmiyle geliştirdi. Hillenburg’un diğer başarılı çizgi film serisi ise Rocko’s Modern Life’dır.

Mart ayın teşhis konuştu

57 yaşında aramızdan ayrılan Hillenburg’ün ölüm nedeni ALS olarak bilinen motor nöron hastalığı olduğu duyuruldu. ALS hastalığının teşhisi ise geçtiğimiz yıl mart ayında konulmuştu. Ölüm haberi, çok sevilen animasyon dizisinin 1999 yılından bu yana yayıncılığını yapan Nickelodeon şirketi tarafından da doğrulandı. Nickeledeon’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Sünger Bob Kare Şort’un yaratıcısı Stephen Hillenburg’un ölüm haberini paylaşmaktan üzgünüz. Yaşamını ve çalışmalarını onurlandırmak için bugün bir saygı duruşunda bulunacağız.” denildi.

Daha fazla ilgili makale yükle
Load More By Cihangir Defterdar
Load More In Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da kontrol edin

Çocuk Kitapları Yazarı Sin Eren’le Özel Söyleşi

Sakar Şakir serisi, Futbol Profesörü serisi ve Futbol Dehası serisi gibi birçok çocuk kita…