Anasayfa Haber Şermin Yaşar’ın Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu Kitabı Çıktı

Şermin Yaşar’ın Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu Kitabı Çıktı

4 dakika okundu
0
0
176

Dedemin Bakkalı, Cingo ve Oyuncu Anne isimli kitaplarıyla göz dolduran ve çocuk edebiyatına yapmış olduğu katkılarla tanınan yazar Şermin Yaşar’ın yeni kitabı Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu okurlarla buluştu.

Doğan Kitap markasıyla yayımlanan Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu daha ilk haftadan büyük ilgi gördü.

Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu

Hayat ne biriktirir bizim için?

Kırık dökük aşklar, yaşanmamışlıklar, olmamışlıklar, bir çocukluk anısına teğellenmiş hüzünler, aşkın sonsuz bekleyişleri, ayrılıklar, kentler, köyler, yollar, rüzgârlar, gündoğumları, biraz keder, biraz da neşeyle çatılmış evler… Hayat bizim için saklamaya hazır olduklarımızı, bize yakışanları, ihtiyacımız olanları ve bizi büyütecekleri, bizi biz edecekleri biriktirir…

Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu gidenler için bir ağıt, kalanlar içinse bir şiir, biriktirilmiş insan öyküleri…

Şermin Yaşar, Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu’nda o çok özlediğimiz “insan”a bütün görkemiyle geri döndürüyor bizi. Hazırlayın yüzünüzü. Gülüşünüzün yanına biraz da keder koyun, okurken biraz ondan alacaksınız, biraz bundan. Kıtlama çay içer gibi… (Tanıtım Bülteninden)

Şermin Yaşar Kimdir?

1982 Berlin doğumlu olan Şermin Yaşar, Türk Dili ve Edebiyatı mezunudur. Yüksek lisansını yine edebiyat alanında yapmıştır. Uzun yıllar reklam ve medya sektöründe metin yazarlığı, reklam yazarlığı, kreatif direktörlük yapmış ve mesleğine devam ederken bir yandan da Oyuncu Anne isimli sosyal medya hesapları üzerinden çocuklarıyla oynadığı yaratıcı ve gelişimlerini destekleyici oyunları paylaşarak ülkenin dört bir yanındaki annelerle arkadaşlık ağ› kurmuştur. Başlarım Şimdi Anneliğe, Oyuncu Anne, Çok Hayal Kuran Çocuk, Oyun Takvimi, Kötü Alışkanlıklara İyi Öneriler, Dedemin Bakkalı, Dedemin Bakkalı Çırak, Tilki Masalları ve Tarihi Hoşça Kal Lokantası isimli kitapların yazarı olan Şermin Yaşar 3 çocuk annesidir.

(Kaynak Doğan Kitap)

Daha fazla ilgili makale yükle
Load More By Cihangir Defterdar
Load More In Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da kontrol edin

Çocuk Kitapları Yazarı Sin Eren’le Özel Söyleşi

Sakar Şakir serisi, Futbol Profesörü serisi ve Futbol Dehası serisi gibi birçok çocuk kita…