Çocuk Edebiyatı Masal Oku 3 Yaş Masalları Küçük Bezelyeli Prenses Andersen Masalları

Küçük Bezelyeli Prenses Andersen Masalları

0
116

Küçük Bezelyeli Prenses… Andersen Masalları… En güzel masallar… Çocuklar için masallar… Çocuk edebiyatı… Çocuk yazını… Çocuklar için edebiyat… Eğitici masallar…. Çocuk masalları… Masal dünyası… Sizler için Edebiyat Çocuk ekibi olarak Andersen Masalları kitabında en çok beğenilen masallardan biri olan Küçük Bezelyeli Prenses masalını derledik.

Küçük Bezelyeli Prenses Andersen Masalları

Kibritçi Kız masalı için tıklayınız.

Bir zamanlar bir prensesle evlenmek isteyen bir prens vardı ama gerçek bir prensesle evlenmek istiyordu. Prens, prensesini bulabilmek için dünya turuna çıktı ama yolunda gitmeyen bir şeyler vardı. Her yerde prenses buluyordu ama onlar gerçekten prenses miydi acaba? Hep istemediği şeylerle karşılaşıyor ve üzgün, mutsuz bir şekilde evine dönüyordu. Gerçek bir prensesle evlenmeyi o kadar çok istiyordu ki!

Gök gürültülü şimşeklerin çaktığı, yağmurlu, korkunç bir havanın olduğu bir akşam şehrin kapısı vuruldu. Yaşlı kral kapıyı açmaya kendisi gitti. Karşısında bir prenses durmaktaydı. Aman Tanrım, yağmurdan ne hale gelmişti? Saçlarından, giysilerinden sular damlıyor, ayakkabılarının ucundan su giriyor, topuğundan çıkıyordu. O ise gerçek bir prenses olduğunu iddia ediyordu.

“Bunu anlamak kolay,” diye düşündü yaşlı kraliçe ama bir şey söylemedi. Yatak odasına gidip çarşafları kaldırdı, yatağın bir köşesine küçücük bir bezelye koydu ve bunun üzerine yirmi halı yerleştirdi. Bunların üzerine de puf tüylü yirmi battaniye serdi. Bu gece prenses burada yatmalıydı.

Sabah olunca prensese “Nasıl uyudun?” diye soruldu.

O da “Çok kötü!” diye yanıt verdi. “Bütün gece gözlerimi kırpmadım. Kim bilir bu yatakta neler var! Öyle sert bir şeylerin üzerine yatmışım ki her yanım morarmış. Çok kötü bir geceydi doğrusu.”

Bunun üzerine onun gerçek prenses olduğunu anladılar. Yirmi halı ve yirmi puf tüylü battaniyeye karşın, küçücük bezelyeyi hissetmişti. Böylesine nazik bir vücut, ancak bir prensese ait olabilirdi. Gerçek bir prenses olduğundan emin olarak prens onunla evlendi. Küçük bezelye ise mücevher dolabına konuldu, kimse almadıysa onu orada bulabilirsiniz.

İşte bu da gerçek bir öyküdür.

Andersen Masallarını satın almak için tıklayınız.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle 3 Yaş Masalları
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…