Çocuk Edebiyatı Masal Oku 3 Yaş Masalları Kaval Çalan Balıkçı Andersen Masalları

Kaval Çalan Balıkçı Andersen Masalları

0
97

Kaval Çalan Balıkçı Andersen Masalları… Andersen Masalları… En güzel masallar… Çocuklar için masallar… Çocuk edebiyatı… Çocuk yazını… Çocuklar için edebiyat… Eğitici masallar…. Çocuk masalları… Masal dünyası… Sizler için Edebiyat Çocuk ekibi olarak Andersen Masalları kitabında en çok beğenilen masallardan biri olan Kaval Çalan Balıkçı masalını derledik.

Kaval Çalan Balıkçı

Kaval Çalan Balıkçı Andersen Masalları

Küçük Bezelyeli Prenses masalı için tıklayınız.

Dünyanın bir yerinde, bilinmez neresinde bir balıkçı varmış. Bu balıkçı, bizim bildiğimiz balıkçılardan çok farklıymış. Çok güzel kaval çalar, şiirler söylermiş.

Günün birinde kavalını koltuğunun altına, ağını da sırtına vurup denizin yolunu tutmuş. Deniz kıyısında büyük bir kayanın üzerine çıkmış. Başlamış çalmaya. Az mı çalmış, çok mu, bilmem ama kavalını bir yere bırakıp balıklara seslenmiş: “Balıklar, güzel balıklar! Sizler için kaval çalarım, sesime gelin güzel balıklar,” demiş.

Balıkçı, çaldıkça çalmaya devam etmiş. Neredeyse gün bitmiş, hava kararmak üzereymiş. Ama ne gelen varmış ne giden. Bakmış olacak gibi değil, kavalı bir tarafa bırakmış. Ağını suya atmış.

Aradan beş dakika geçmemiş ki ağ, balıklarla dolmuş taşmış. Öyle güzel balıklarmış ki kumların üzerinde bir yukarı bir aşağı zıplıyormuş. Balıkçı, tuttuğu balıklara uzun uzun bakmış. Onların zıp zıp zıpladıklarını görünce, “Sizi edepsizler sizi! Deminden beri kaval çaldım, duymadınız mı? Ben çalmayı bıraktım, siz oynamaya başladınız. Olacak iş mi bu sahi!” demiş.

* * *

Kaval çalarak koyun güdebilirsiniz, ama balık avlayamazsınız.

Andersen Masallarını satın almak için tıklayınız.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle 3 Yaş Masalları
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…