Çocuk Edebiyatı Haber Kanes yayınları çocuk kitabı yarışması düzenliyor

Kanes yayınları çocuk kitabı yarışması düzenliyor

2
1,428

Çocuk Kitabı Yarışması!

Kanes Yayınları çağdaş çocuk edebiyatına özgün eserler kazandırmak ve yeni yazarlar keşfetmek amacıyla, Çocuk Edebiyatı Yarışması düzenliyor. Yarışma 7-12 yaş ve 12+ yaş kategorilerinde gerçekleşecek.

Bu yazıda ne okuyacaksınız?

Çocuk kitabı yarışması süreci

Kurulduğu günden bu yana çağdaş Türk edebiyatına yeni nesil katkılar sağlamayı hedefleyen Kanes Yayınları, kısa sürede birçok yazar ve ilk kitaba imza atmayı başardı. Çocuk edebiyatı alanında da çalışmalarına hız katan yayınevi, yeni yazarlar ve eserlerin keşfedilmesinde köprü görevi üstlenecek Çocuk Edebiyatı Yarışması düzenliyor.

çocuk kitabı yarışması

Çocuk edebiyatı yarışması 7-12 yaş ve 12+ yaş kategorilerinde gerçekleşecek. “Kanes Yayınları çocuk edebiyatı yazarlarını arıyor!” sloganıyla gerçekleşecek olan yarışma 18 yaş üzeri yazarları kapsıyor.

Birincilik ödülü 1.000 TL

Yarışmada iki farklı kategoride birincilik alanlar 1.000’er TL para ödülü ile ödüllendirilecek. Ayrıca ödüle layık görülen eserler Kanes Yayınları etiketiyle 2020 İstanbul Tüyap kitap fuarına kadar kitap olarak basılacak. Yarışmaya başvuru için son katılım tarihi 31.12.2019. Yarışmanın sonuçları ise 01.07.2020  tarihinde açıklanacak.

Yarışmanın tüm detayları

YARIŞMANIN AMACI

Çağdaş Türk Edebiyatına özgün eserler kazandırmak amacıyla her yıl düzenlediğimiz roman yarışmamız, şartname koşullarına uyan tüm katılımcılara açıktır. İş bu şartnamede katılımcılar eser sahibi olarak anılacaktır.

YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI

 1. Yarışma 18 yaşın üzerinde olan ve şartname koşullarına uyan tüm yazarlara açıktır.
 2. Yarışmaya Kanes Yayınları çalışanları, yazarları ve seçici kurul üyelerinin kendileri ve birinci dereceden yakınları katılamaz.
 3. Eser sahibi, şartname koşullarını peşinen kabul etmiş sayılır.

 

ESERİN NİTELİKLERİ

 1. Eserin dili Türkçe olacaktır.
 2. Roman yarışmasında herhangi bir tema, karakter, sayfa sınırlaması yoktur.
 3. Yarışmaya gönderilen eserler kısmen veya tamamen herhangi bir mecrada yayımlanmamış olmalı ve yayımlanmak üzere eser sahibine yasal sorumluluk getiren bir sözleşmesi bulunmamalıdır.
 4. Eser sahibi gönderdiği dosyanın özgün olduğunu, telif yasasını bağlayıcı herhangi bir eseri çağrıştırmadığını, kopya olmadığını beyan eder.
 5. Eser sahibi, eserinin içeriğinde edebi değerlerden uzak; cinsiyetçi, ırkçı ayrımcılığa yönelik suç unsurları ve nefret söylemi olmadığını beyan eder. Tespit edilen dosyalar elenecektir.
 6. Eser sahibi tarafından yazıldığı kabul edilen metin daha önce herhangi bir yarışmadan ödül almamış olmalıdır. Kanes Yayınları tarafından kitap haline getirilmek üzere ayrıca sunulacak 5 yıllık sözleşmeyi peşinen kabul etmiş sayılır. Eser sahibi sözleşme şartlarını kabul etmediğinde Kanes Yayınları’nın eseri yayınlamama hakkı saklıdır. Bu konuda seçici kurulun herhangi bir sorumluluğu yoktur.
 7. Alıntı ve kopyalama usulüyle başkaları tarafından yazılan metin olduğu tespit edilen eserler değerlendirme dışı tutulacaktır.
 8. Eser kitap haline getirildikten sonra üçüncü şahıslar tarafından eser sahibine telif hakkı iddiası ile açılan davalardan yayınevi sorumlu olmayacak, yayınevinin uğradığı maddi ve manevi zarar yasalar çerçevesinde talep edilecektir.
 9. Ödül almadığı halde yayınlanmaya değer görülen eserler için de 8. madde hükümleri geçerlidir. Eser sahibi, yayınevinin belirlediği zararı geri ödemekle yükümlüdür.
 10. Yarışmaya katılacak dosyanın biçimsel özellikleri aşağıdaki maddelerde belirtildiği gibi olacaktır.
  1. Bilgisayarda word belgesi olarak A4 boyutunda, sağ-sol ve alt-üst kenar boşlukları 2 cm.’yi geçmeyecektir.
  2. Eser Times New Roman yazı fontuyla, 12 (on iki) punto, 1,5 satır aralığı ile yazılacaktır.
  3. Eserin dosyasında eser sahibinin adı ve soyadı kesinlikle bulunmayacaktır. En az 6 harften oluşan anlamlı bir kelime “rumuz” olarak kullanılacaktır.

Yarışmanın detayları için tıklayınız.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karantina Günlerinde Çocuklar İçin Kitap Önerileri: 3-6 Yaş

Bütün dünyayı saran corona virüsü nedeniyle hepimizin evlere hapsolduğu bu günlerde, çocuk…