Çocuk Edebiyatı Haber Farkındalık Eğitmeni Sepin İnceer Çocuk Kitabı Yazdı

Farkındalık Eğitmeni Sepin İnceer Çocuk Kitabı Yazdı

1
917

Çocuklar ve ebeveynler için farkındalık eğitimleri ile tanınan ve aynı zamanda yoga ve meditasyon eğitmenliği yapan Sepin İnceer minik dostları için Noa, Kirpi ve Sarı isimli kitabı kaleme aldı. Kasım 2018 itibariyle okuyucu ile buluşan Noa, Kirpi ve Sarı kitabının çizimlerini ise başarılı çizer Sezen Aksu Taşyürek üstlendi. Kitap ABM Yayınevi markasıyla yayın dünyasında yerini aldı.

Bu yazıda ne okuyacaksınız?

Farkındalığa Farkındalık Oluşturan Sepin İnceer

Çocuklar için farkındalık eğitimleri ile tanınan başarılı eğitimci Sepin İnceer, ebeveynler ve öğretmenler için de farkındalık eğitimlerine devam etmektedir. Farkındalık konusunda yapmış olduğu çalışmalarla tanınan yazarın çocuklar için kaleme aldığı Noa, Kirpi ve Sarı isimli kitabı ise daha ilk günden büyük ilgi gördü.

Noa, Kirpi ve Sarı

Noa birçok şeyden haz alırdı. Mesela…
Arkadaşlarıyla oynamaktan,
Salıncakta sallanırken rüzgârın yüzüne değmesinden,
Buz gibi soğuk gölün içine ayaklarını sokmaktan…

Noa bu anların hepsinde bir kar tanesi gibi hafif hissederdi. Kalbi ve bütün bedeni büyük bir keyifle dolardı. Noa bu hissi bütün bedeninde uçuşan kelebekler gibi hissederdi ve bu hissin rengi sarıydı.
Bir gün Noa’nın başına üzücü bir olay geldi.
Noa’nın bedeninde Sarı gibi iyi hissettirmeyen, içini sıkıştıran bir his oluştu.
Sanki çok ağır bir kirpi Noa’nın kalbine oturmuş, hareket ettikçe batan dikenleri ile Noa’nın kalbine iyice yerleşmişti.
Noa, Kirpi’yi sevmedi ve onu Sarı’yı hissettiği gibi bütün bedeniyle dolu dolu hissetmek istemedi.

Sepin İnceer Kimdir?

Üsküdar Amerikan Lisesi ’95, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ’99 mezunu olan Sepin İnceer, çocuklara farkındalık ve dikkat eğitimleri vermektedir. 15 seneyi aşkın yoga ve meditasyon tecrübesinin ardından çocuklarla çalışmak üzere tanınmış terapist ve mindfulness eğitmeni Eline Snel’den eğitim almıştır. Bir Kurbağa Gibi Sakin ve Dikkatli kitabının yazarı Eline Snel’in uluslararası ekibine dahil olmuş ve Türkiye’de eğitmen yetiştirmek üzere Eline’nin rehberliğinde çalışmaya devam etmektedir.

Bilinçli Bebek, Çocuğunuza Kulak Verin ve Oyun Oynama Sanatı gibi önemli ebeveynlik kaynaklarının yazarı, gelişim psikoloğu Aletha Solter ile çalışmıştır.  2013 yılında Aletha Solter’in Farkındalıkla Ebeveynlik Eğitmenleri arasına katılmış ve bu yaklaşımla yetişkinlere ebeveynlik eğitimleri vermeye devam etmektedir. Ayrıca Amerikan Hastanesi Code Lotus Mindfulness Programı’nın kurucu ekibinde bulunmaktadır.

(Kaynak: sepininceer.com)

 

 

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karantina Günlerinde Çocuklar İçin Kitap Önerileri: 3-6 Yaş

Bütün dünyayı saran corona virüsü nedeniyle hepimizin evlere hapsolduğu bu günlerde, çocuk…