Çocuk Edebiyatı Bilgi Bankası Şermin Yaşar Kimdir?

Şermin Yaşar Kimdir?

0
418

Şermin Yaşar kimdir? Eserleri nelerdir? Anne yazarlar… Öykücü anneler… Çocuklar üzerine kitaplar… Oyuncu anne… Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta…

sermin-yasar-kimdir

Şermin Yaşar kimdir?

“Oyuncu Anne” olarak da tanınan Şermin Yaşar 1982 senesinde Almanya’nın başşehri Berlin’de dünyaya gelmiştir. Bir süre sonra ülkemize gelen Yaşar, Türkiye’de eğitimine devam etmiştir. Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyan Şermin Yaşar yine bu sahada yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Bir reklam ajansında reklam yazarı olarak çalışmıştır.

Üç çocuğu bulunan Yaşar, 2017 senesinde  eşinden boşanmıştır. Daha sonra eşinin soyası olan Çarkacı soyadını kullanmayı bırakmıştır, evlenmeden önceki soyadı olan Yaşar’ı kullanmaya başlamıştır.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’da “Oyuncu Anne” adı ile bir hesabı bulunan Şermin Yaşar burada yaptığı paylaşımlarla dikkatleri üstüne çekmektedir.

Kitapçılık piyasasında çocuklar için oyun tavsiyesi az olduğundan çocukların düş gücünün gelişmesini temin eden, onlar ile diyaloglar kurulabilen, el becerilerinin gelişmesini temin eden, kişisel gelişimlerine katkı verecek etkinlikler gerçekleştirmiştir. Ürettiği bu oyunları kitaplaştırmak istemiştir. Buna yönelik olarak ilk kitabı olan “Başlarım Şimdi Anneliğe” adlı eseri yazmıştır. Bu eser kısa süre içinde çok satanlar listesine girmiştir.

Söz konusu başarısının ardından çocukların kişisel gelişimine katkıda bulunmak için çocuk kitapları kaleme almayı devam ettirmiştir. Şu sıralarda çocuk öykücülüğü sahasında çok meşhur olan Yaşar bu sahada meslek yaşamını devam ettirmeyi planlamaktadır.

Şermin Yaşar’ın eserleri…

  • Başlarım Şimdi Anneliğe
  • Oyun Takvimi 2016 : Her Güne Bir Oyun
  • Oyuncu Anne Çocuğuyla Nitelikli Zaman Geçirmek İsteyen Annelere Rehber Kitap
  • Çok Hayal Kuran Çocuk
  • Ev Yapımı Sihirli Değnek
  • Kötü Alışkanlıklara İyi Öneriler
  • Dedemin Bakkalı
  • Dedemin Bakkalı Çırak
  • Tarihi Hoşça Kal Lokantası

Şermin Yaşar’ın yetişkinlere yönelik olarak kaleme aldığı eserleri de bulunmaktadır ama o daha ziyade çocukların gelişimi üstüne kitap yazmaktadır.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Bilgi Bankası
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…