Çocuk Edebiyatı Genel Aydın Doğan Çocuk Kitabı İllüstrasyonu Ödülü

Aydın Doğan Çocuk Kitabı İllüstrasyonu Ödülü

0
104

Aydın Doğan Çocuk Kitabı İllüstrasyonu Ödülü… Aydın Doğan Vakfı… Çocuk edebiyatı… Çocuk yazını… Çocuk edebiyatı ürünlerinin illüstrasyonu… Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta…

aydin-dogan-cocuk-kitabi

Aydın Doğan Çocuk Kitabı İllüstrasyonu Ödülü

Çeşitli alanlarda, özellikle de kültür ve sanat alanında sanatçılara ve akademisyenlere ödüller veren Aydın Doğan Vakfı, 2019 yılından başlayarak çocuk kitabı ve çizgi roman alanlarında üretimin ulusal düzeyde desteklenmesine katkıda bulunmak amacıyla Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın çalışma alanını genişletmek suretiyle, ülkemizdeki çizerler için “Çizgi Roman Ödülü” ve “Çocuk Kitabı İllüstrasyonu Ödülü” veriyor.

“Çocuk Kitabı İllüstrasyonu Ödülü” jürisinde ise Ercan Akyol, Ilgım Veryeri Alaca, Gülgün Çarkoğlu, Mustafa Delioğlu, Can Göknil, Tan Oral, Emre Senan ve Başak Ürkmez yer aldı. Yapılan değerlendirme sonucu finale kalan kitaplar arasından iki kitap “Önce Hayal” ile Zeynep Özatalay ve “Sihirbaz Kıvrık Bıyık ve Muhteşem Gösterisi” ile Şeyda Ünal Çocuk Kitabı İllüstrasyonu Ödülü’ne layık görüldü ve ödülün iki sanatçı arasında paylaştırılmasına karar verildi. Büyük Sevbeni ile Akın Düzakın, Bir Ses ile Çağrı Odabaşı, Dönme Dolap ile Hüseyin Sönmezay, Tohum Saçan Şapkam ile Kübra Teber, Mantarların İsyanı ile Pelin Turgut, Yağmur Adam ve En Güzel Dans ile Uğur Altun ise Başarı Ödülü’ne değer bulundu.

Ödüllerin, bir aksilik olmazsa Ocak 2022’de gerçekleştirilecek olan 37. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması ödül töreninde takdim edilmesi planlanıyor.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…