Çocuk Edebiyatı Genel Yılın Yazarı Sait Faik Öykü Ödülü

Yılın Yazarı Sait Faik Öykü Ödülü

0
52

Yılın Yazarı Sait Faik Öykü Ödülü Yarışması… Modern Türk edebiyatı… Cumhuriyet dönemi Türk hikayeciliği… Yarışma… Öykü yarışmaları… Hikaye yarışmaları… Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta…

Yılın Yazarı Sait Faik

Yılın Yazarı Sait Faik Öykü Ödülü Yarışması

Modern Türk edebiyatının en önemli hikayecelerinden biri olan Sait Faik adına Nilüfer Belediyesi öykü yarışması düzenliyor. Edebiyat dünyasına yeni isimleri kazandırmayı hedefleyen yarışmanın başvuruları 13 Haziran’da başlıyor. Başvurular 26 Ağustos’a dek sürecek.

Sait Faik, Cumhuriyet dönemi Türk öykücülüğüne damga vurmuş isimlerden biridir. Durum öyküsü ve ben merkezli öyküler yazan, sıradan insanları öyküsüne konu yapan Abasıyanık, gerçek hayat sahnelerini kurmaca dünyasına aktarmayı başarabilmiş yazarlarımızdandır. Nilüfer Belediyesi, pek çok kültür sanat etkinliklerine imza atıyor, düzenlediği yarışmalarla ve atölyelerle edebiyat severleri kültür sanat etkinlikleriyle ilişkilendirmeye devam ediyor.

Basın bülteninden…

Nilüfer Belediyesi’nin Yılın Yazarı etkinlikleri kapsamında düzenlediği Sait Faik Öykü Ödülü Yarışması’na başvurular 13 Haziran’da başlıyor. Başvurular 26 Ağustos’a kadar devam edecek.

Nilüfer Belediyesi’nin, Türk Edebiyatı’nda önemli bir yere sahip, farklı dallarda eserler üretmiş bir yazar adına düzenlediği Yılın Yazarı etkinlikleri bu defa Öykü Ödülü Yarışması ile devam ediyor. 2022 Yılın Yazar: Sait Faik Öykü Ödülü için başvurular 13 Haziran’da başlıyor. Son başvuru tarihi 26 Ağustos olarak belirlenen ödüle başvurmak isteyenler başvurularını  posta yoluyla ya da elden yapabilecek. Herkese açık olan yarışmaya rumuz ile katılım zorunlu. İsteyenlerin en fazla iki öykü ile ödüle başvuruda bulunabilecek. Ödüle başvuran eserleri Jale Özata Dirlikyapan, Nahit Kayabaşı, Birgül Oğuz, Şafak Baba Pala ve Hülya Soyşekerci’den oluşan Seçiçi Kurul değerlendirecek. Öykü Ödülü sonuçları 31 Ekim 2022 tarihinde açıklanacak. Büyük ödülü kazanan 4 bin TL ödül alacak, 5 kişi de 1500 TL’lik mansiyon ile ödüllendirilecek.

2022 Yılın Yazarı:  Sait Faik Öykü Ödülü BAŞVURU FORMU için TIKLAYIN.

2022 Yılın Yazarı:  Sait Faik Öykü Ödülü ÖDÜL YÖNETMELİĞİ için TIKLAYIN.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…