Çocuk Edebiyatı Hikayeler Çocuk Hikayeleri Esra Karagülle’nin Çocuk Kitabı

Esra Karagülle’nin Çocuk Kitabı

0
239

Esra Karagülle’nin çocuk kitabı… Yok Artık Çıp Çıp’ın Bale Pabucu… Esra Karagülle… Çocuk edebiyatı… Çocuklar için edebiyat… Çocuk yazını… Çocukların ilgisini çeken kitaplar… Çocuk kitaplığı… Çocuk dünyası… Esra Karagülle’nin kitabı Yok Artık Çıp Çıp’ın Bale Pabucu’yla ilgili detaylar Edebiyatı Çocuk‘ta…

esra-karagullenin-cocuk-kitabı

Esra Karagülle’nin Çocuk Kitabı

Esra Karagülle’nin çocuk kitabı Yok Artık Çıp Çıp’ın Bale Pabucu KDY (Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık) tarafından yayımlandı. Esra Karagülle’nin tatlı karakteri Çıp Çıp ile tanışın! Hem de bu güzel adım sayesinde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin “Anadolu da Kızım Var” projesine katkıda bulunun.

Yazar telif haklarının tamamını bu projeye bağışladığını söyleyen yazarın kitabı KDY Kitap Yurdu tarafından satışa çıkmıştır. Sadece bir kitap okumakla kalmayacak, bir kız çocuğuna da el uzatmış olacaksınız.

ÇYDD Zekeriyaköy Şubesi üyesi olan Esra Karagülle sözlerine şöyle devam ediyor.

ÇYDD’ği 1997 yılında “Okumayan Kızımız kalmasın!” diyerek başlattığı “Anadolu’da Bir Kızım Var” projesiyle bu güne kadar 91.183 öğrenciye burs desteği sağlanmıştır. Ülkemizde okullaşma oranının artması ve erken yaşta evlilklerin önüne geçilmesi konusunda hassasiyet gösteren derneğimiz özellikle kırsal bölgelerde uzun yıllar yoğun çalışmalar sürdürmüş ve kızlarımızın okulla yeniden buluşabilmesi için büyük uğraş vermiştir. Bugün ortaöğretim düzeyindeki kızlarımız desteklenmekte, onları üniversiteye hazırlamakta ve meslek sahibi olmalarını amaçlamaktayız.

Yetenekler önemlidir ama çok çalışmak da başarıyı getirir temasını işleyen Karagülle, kitabın içinin yayınevi tarafından siyah beyaz basıldığını ama tüm çocuklara kitabı kendi yaratıcılıklarına bırakarak sevili kaplumbağa Çıp Çıp’ı, Çeya’yı, Esra’yı hatta tüm kitabı renkli boya kalemleriyle okurlarının hayal dünyasına bırakarak, kitabın ressamı olmaya davet ediyor.

Yaklaşık on beş sene önce “Kendinden daha az şanslı olan insanlara yardım” amacıyla düzenlenen bir bazaar day etkinliğinde Çıp Çıp’la ilk kez karşılaştıklarını ve çok sevip eve getirdiklerini söyleyen yazar Çıp Çıp ile kızı serra’nın (kitapta Çeya adıyla geçiyor çünkü küçükken adını Çeya olarak söylüyormuş) birlikte büyüdüklerini ve Çıp Çıp’ın çok meraklı ve afacan olduğunu söylemeden geçemiyor. Kızı ve Çıp Çıp’dan etkilenek bu hihayeyi yazdığını ve on kitaplık bir seri yapmayı planladığını belirtiyor.

Bu arada kitap internet üzerinden satışa  çıkmıştır.

Esra Karagülle kimdir?

İstanbul’da doğan Esra Karagülle, İşletme eğitimi aldı. İlkokula giderken başladığı bale ve piyano eğitimini, liseyi bitirmesiylede tamamladı. Lise öğrenimi esnasında İzmir Devlet Tiyatrolarında sahnelenen “Boy Friend” isimli müzikal tiyatroda rol aldı. Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra iş yaşamına başladı ve şu anda da çalışma yaşamının içinde.İzmir Sev ilköğretim Okulu Bale Kulübü’nde gönüllü olarak öğretmenlik yaparak gösteriler sahneleyen yazar, karma resim sergilerine de katıldı. Güzel sanatların her alanını çok seven Karagülle, çocuklarla iletişim kurmayı da çok seviyor. Kızı Serra ve on beş senedir birlikte yaşadıkları kaplumbağaları Çıp Çıp’tan ilham alan Karagülle, çocuk edebiyatı alanında çalışmalarını sürdürüyor.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Çocuk Hikayeleri
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…