Çocuk Edebiyatı Hikayeler Çocuk Hikayeleri Beşimiz, Quentin Blake’nin Çocuk Kitabı

Beşimiz, Quentin Blake’nin Çocuk Kitabı

0
88

Beşimiz, Quentin Blake’nin çocuk kitabı… Çocuk edebiyatı… Çocuklar için edebiyat… Çocuk yazını… Çocuk hikayeleri… Quentin Blake… İpek Şoran… Çocuk öyküleri… Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta…

besimiz

Bu yazıda ne okuyacaksınız?

Beşimiz, Quentin Blake’nin çocuk kitabı

Quentin Blake’in yeni kitabı Beşimiz Can Çocuk tarafından basıldı. İpek Şoran’ın tercüme ettiği kitap 4, 5 ve 6 yaş aralığındaki çocuklara hitap ediyor. Eserde birey ve toplum, iletişim, kişisel gelişim, dayanışma, farklılıklar, karar verme, macera ve problem çözme gibi temaların işleniyor. Okul öncesi döneme yönelik olarak yazılan kitap, çocuk edebiyatı için de çok önemli.

Basın bülteninden…

Angie, Ollie, Simona, Mario ve Eric, her biri sıra dışı yetenekleri olan beş şahane arkadaştır. Kırlara gezmeye gittikleri gün başlarına bir talihsizlik gelir. Fakat Şahane Beşli, özel güçlerini birleştirip işbirliği yaparak günü kurtarmayı başarır.

Quentin Blake’in hayat dolu illüstrasyonları ve incelikli kalemiyle Beşimiz, yapamadıklarımıza değil de yapabildiklerimize odaklandığımızda dünyanın nasıl güzelleştiğini hatırlatan güçlü bir hikâye.

Quentin Blake kimdir?

1932’de Sidcup, İngiltere’de doğdu. İngiltere’nin en sevilen yazar/illüstratörlerinden biri olan ilk resimli kitabını 1968 yılında yayımladı. Yazıp resimlediği kendi kitaplarının yanı sıra Roald Dahl kitaplarının da çizeri olarak tanınıyor. 1999 yılında başlayan ve iki yılda bir verilen Chidren’s Laureate adlı ödülün de ilk sahibi. Sonra kazandığı ödüller arasında Whitbread Ödülü, Hans Christian Andersen İllüstrasyon Ödülü, Kate Greenaway Madalyası var. Çocuk edebiyatına yaptığı katkılardan dolayı kendisine 2005 yılında Britanya Üstün Hizmet Madalyası verildi.

 

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Çocuk Hikayeleri
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…