Çocuk Edebiyatı Haber Sıra Dışı Aile “Renkgiller” Yenilendi!

Sıra Dışı Aile “Renkgiller” Yenilendi!

0
381

Yazar Defne Ongun Müminoğlu’nun yazdığı sıra dışı bir ailenin eğlenceli hayatını konu alan “Renkgiller” serisi, yeni çizimleriyle okurlarıyla buluşmaya devam ediyor. 3 yaş ve üzeri yaş gruplarında büyük ilgi gören seri, yeni yüzü ve çizimleriyle ebeveyn ve minik okurların büyük beğenisini kazandı.

Bu yazıda ne okuyacaksınız?

Sıra Dışı Aile “Renkgiller” yenilendi

Sıra dışı aile Renkgiller

Çocuk kitapları yazarı Defne Ongun Müminoğlu tarafından kaleme aldığı, 3 yaş ve üzerine hitap eden “Renkgiller” serisi, Merve Ergenoğlu’nun çizimleri ile okurlarıyla buluşuyor.

Oyun Peşinde, Kampta ve Yollarda isimli üç kitaptan oluşan seri, özellikle ebeveynler tarafından çocuklara kazandırılmak istenen birçok konuyu içerisinde barındırıyor. Bu konulardan bazıları ise şöyle:

  • Doğa sevgisi,
  • Sosyal sorumluluk,
  • Sosyal hayat,
  • Oyun,
  • Seyahat etmek,
  • Sanat

Çocuklara ve ebeveynlere hayatın temposu içinde farklı bakış açıları sunan eğlenceli seri, keşfetmek, bilgilenmek, yaşanan anların farkında olmak, aile ve arkadaşlarla kaliteli zaman geçirmek gibi değerlere değiniyor.

Ateş Bey, Yaprak Hanım, Lila, Uzay, Pati, Uçan Kanat ve Kontes’in rengarenk maceraları yenilenen çizimleri ile çocukları bir Rock grubuyla yollara düşmeye, ailecek doğada kamp yapmaya ve beraber oyunlar oynamaya davet ediyor!

Sıra Dışı Aile Renkgiller Serisi

Renkgiller Kampta

Renkgiller bu kitapta yaşamın tüm renklerini barındıran doğada keşifteler! Ateş Bey ve Yaprak Hanım tüm aileyi toparlayıp kamp yapmak için yola çıkıyor. O güne kadar arka bahçelerinde kamp çadırı kuran Uzay ve Lila gerçek bir kamp ortamında bulunacakları için çok heyecanlılar. Sadece onlar mı? Kontes, Pati ve Uçan Kanat da yerinde duramıyor. Kampta neler neler yaşıyorlar bir bilseniz…

Renkgiller Kampta

 

Renkgiller Oyun Peşinde

Bu kitapta “Renkgiller”in evinde elektriğin kesilmesiyle nasıl vakit geçireceklerini bilemeyen çocuklar, ebeveynleri sayesinde gerçek oyunların ne kadar eğlenceli olduğunu keşfediyorlar. Onlar oyunları bırakmak istese de oyunlar onları bırakmıyor. Evde, bahçede, yolculukta, arkadaşlarla neler  neler oynuyorlar.

Renkgiller Oyun Peşinde 

Renkgiller Yollarda

Çılgın ailemiz bu sefer kolları çocuklar için sıvadı! Renk Rock Grubu çocuklar yararına bir turne organize etmek istediğinde, Yaprak Hanım, Lila, Uzay, Uçan Kanat, Pati ve Kontes yardıma koşuyor. Türkiye’yi ve Kıbrıs’ı kapsayan rotada bizler de Renk Rock grubuna katılıp farklı bölgelerimizin özelliklerini, bir yerden başka yere hangi vasıtayla gidilebileceğini ve pek çok ilginç bilgiyi bu yolculuk sayesinde öğreniyoruz.

Renkgiller Yollarda

“Renkgiller” serisinin tüm kitaplarına ve yazarın diğer serilerine www.defneninkitaplari.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Defne Ongun Müminoğlu İnstagram

Diğer İnceleme yazılarımız için tıklayınız. 

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Haber
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…