Çocuk Edebiyatı Genel Palindrom Ülkesi Raflarda Deniz Ungan’dan Yeni Kitap

Palindrom Ülkesi Raflarda Deniz Ungan’dan Yeni Kitap

1
188

Palindrom Ülkesi raflarda. Deniz Ungan’ın ilk kitabı “Palindrom Ülkesi” Bilgiyolu Kültür Yayınevi etiketi ile raflarda! Edebiyat Çocuk, kitabı sizin için inceledi.

Palindrom Ülkesi Deniz Ungan’ın Yeni Kitabı

Palindrom Ülkesi Deniz Ungan’ın yeni kitabı. Yazar, 1979 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve Orta Öğrenimini aynı şehirde tamamlayarak eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksek Okulu’nda devam etti. Kitaplara ve edebiyata olan ilgisi onu hem okumaya hem de yazmaya teşvik etti. Üniversite dönemi ile başlayan kurumsal hayatında, yaratıcı sektörlerde farklı pozisyonlarda görev aldı. Çocukların her şeyi özgürce ve rengârenk anlatabildiği fantastik dünyalarından çok etkilenerek, uzun bir dönem bununla ilgili seminer ve eğitimlere katılarak araştırmalar yaptı. Edebiyata olan ilgisini hiç kaybetmedi. Şu an, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi “Türk Dili ve Edebiyatı “ bölümünde eğitimine devam eden Deniz Ungan,  İstanbul’da yaşamaktadır.

Palindrom Ülkesi

Afacan ve meraklı Bora, öğrenmeyi ve eğlenmeyi çok seven bir çocuktur. Aynı sokakta oturan komşuları Lal Hanım ve Ege Bey ile de zaman geçirmeye bayılan Bora, onların evine gittiği bir gün değişik bir şeyler olduğunun farkına varır. Komşuları hem kendileri gibidir hem de biraz farklıdır. Hiç vakit kaybetmeden gördüklerini en yakın arkadaşı Nilin ile paylaşır. Ve meraklarına dayanamayan bu iki sevimli arkadaş için macera başlar. Bakalım, bu eğlenceli ve sihirli yolculukta onları neler beklemektedir?

“Yeni keşiflere, eğlenceli bambaşka bir dünyaya ve biraz da maceraya ortak olmaya var mısınız?’’

Bir ülke hayal et!

Burada her şey çok renkli, canlı ve eğlenceli! Ama bazı şeyler de bir o kadar ters. Bazen biraz düz biraz aynı sanki… Üstelik burayı bilen çok az kişi var.

Peki, ya bunlardan biri kapı komşunsa? Evet, onlar bahçeyi yağmur yağarken suluyor. Horoz yumurtalarına şeker katıyor. Ama sadece bu kadar değil, tabii. Kim bilir daha neler var? Sadece kimse bilmiyor.

Komşuları Lal Hanım ve Ege Bey’in evindeki minik tuhaflıkların farkına varan sevimli Bora ise önce şaşırıyor ve eğleniyor. Sonra biraz araştırıyor ve kendini çok başka bir dünyanın içinde buluyor. Ama bu macerada her zamanki gibi yalnız değil. En sevdiği arkadaşı Nilin ile eğlenceli keşifler ve süper zamanlar, onları bekliyor.

Palindrom” ne demek? Palindrom, tersten de okunuşu aynı olan kelime, cümle veya sayılar için kullanılan bir kavram…

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…