Çocuk Edebiyatı Genel Işıl Işık Yeni Kitabını Yazdı: Tünelden Önceki Beyaz Ev

Işıl Işık Yeni Kitabını Yazdı: Tünelden Önceki Beyaz Ev

0
941

Gençlerin ve korku hikayesi severlerin yakından takip ettiği başarılı Youtuber ve yazar Işıl Işık yeni kitap yayımladı. Korku ve polisiye türündeki Tünelden Önceki Beyaz Ev isimli roman, Yediveren Yayınları markasıyla okurlarla buluştu. Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta…

Işıl Işık’tan Yeni Kitap: Tünelden Önceki Beyaz Ev

Işıl Işık, uzun bir süredir Youtube ve diğer sosyal medya platformlarında anlattığı korku hikayeleri ve paranormal hikayelerle biliniyor.  Bir milyon takipçi bandına ulaşan Işıl Işık, korku hikayeleri sevenlerce beğeniyle takip ediliyor. Zaman zaman takipçilerinin yaşamış oldukları hikayelere de yer vererek, bu alanda Türkiye’nin en öndeki isimlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Sempatik tavırları ve samimi yaklaşımlarıyla ise gençlerin gönlünde taht kurmayı çoktan başarmış durumda.

Işıl Işık’ın İkinci Kitabı

Daha önce, araştırmış ve anlatmış olduğu birçok gizemli ve korku dolu hikayeleri derlediği ve okurlara sunduğu Paranormal Hikayeler kitabı, yayımlandığı Ekim-2020 tarihinden itibaren büyük ilgi görmüştü. Özellikle paranormal olayları merak eden kişilerin büyük beğenisini kazanan kitap, dünyanın dört bir yanında gerçekleşmiş paranormal olayların yanı sıra Türkiye’de yaşanmış bazı olayları da konu almıştı. Kısa sürede binlerce baskıya ulaşan Paranormal Hikayeler kitabının ardından yazar Işıl Işık bu kez polisiye ve korku türündeki romanı Tünelden Önceki Beyaz Ev isimli romanla okurlarının karşısına çıktı.

Gizemli Olaylarla Dolu Bir Ev: Tünelden Önceki Beyaz Ev

Tünelden Önceki Beyaz Ev isimli roman, henüz beş yaşındayken annesinin ölümünden sonra Türkiye’den ayrılan Eren isimli karakterin, yıllar sonra dedesinin ölüm haberiyle yeniden Türkiye’ye dönmesiyle başlıyor. Dedesinden kendisine büyük bir miras kalan Eren, çocukluğunun geçtiği ve “Beyaz Ev” olarak bilinen devasa malikaneye adım atmasıyla birlikte kendisini ürpertici bir maceranın içinde buluyor.

İlk olarak, evin yakınlarındaki ormanda çeşitli insan parçaları bulunuyor. Ancak ne cesetlere ne de yaralılara bir türlü ulaşılamıyor. Daha sonra ise Eren, evin içerisinde paranormal olaylar yaşamaya başlıyor. Neler olduğunu anlamaya çalıştığı sürede hem ormanda insan parçalarının bulunması hem de Beyaz Ev’in içindeki paranormal ve korku dolu olaylar yaşanmaya devam ediyor.

 

Şifreli Çözmek Hiç Kolay Değil!

Yaşanan olaylardan dolayı büyük bir tedirginlik yaşayan Eren, cenaze ve miras işlerinin bitmesinin ardından yurt dışına geri dönmeyi planlarken, soruşturmanın sorumlusu Komiser Emris tarafından baş şüpheli ilan edilince mecburen kalıyor ve Beyaz Ev’deki gizemli olayları yaşamayı devam ediyor.

Olayların aydınlatılması ve Beyaz Ev’in gizeminin çözülmesi süreci gerçek bir heyecan ve yüksek bir tempoyla devam ederken; sürpriz finali ile kitabın içerisinde yer alan gizli şifreleriyle Tünelden Önceki Beyaz Ev isimli roman polisiye ve korku severlerin büyük ilgisini gördü.

 

Tünelden Önceki Beyaz Ev

Tanıtım Bülteni’nden

Çocukluğundan beri yurt dışında yaşamını sürdüren Eren, dedesinin ölüm haberiyle birlikte İstanbul’a gelir. Cenaze işlemlerini bir an önce bitirip geri dönmeyi planlamaktadır. Ancak hiçbir şey planladığı gibi gitmez. Çünkü çocukluğunun geçtiği, içerisinde annesini kaybettiği ve dedesinden miras kalan Beyaz Ev’e yıllar sonra ilk adımını atmıştır.

Eren’i Beyaz Ev’de birçok gizemli olay beklemektedir. İlk olarak evin sınırlarındaki bir ormanda insan parçaları bulunur. Hemen ardından ise evin içerisinde doğaüstü ve açıklanamayan olaylar yaşanır. Günden güne karmaşıklaşan olaylar dizisine, 162 odalı Beyaz Ev’in lanetli olduğu ve zaman içerisinde kendiliğinden büyüdüğü dedikoduları eklenir. Üstelik Eren, soruşturmayı yürüten Komiser Emris tarafından da baş şüpheli ilan edilmiştir.

Eren ve Emris için tüm bu gizemli olayları çözmek kolay olmayacaktır. Çünkü hiçbir şey tahmin ettikleri gibi değildir ve olayların sonunda çok büyük bir sürpriz onları beklemektedir.

Korku hikâyelerinin başarılı anlatıcısı ve araştırmacısı Işıl Işık’tan, her sayfası merak ve heyecan dolu bir polisiye roman sizleri bekliyor.

Korkularınızla yüzleşmeye ve gizemli olayları çözmeye hazır mısınız?

Kitabı satın almak için tıklayınız.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…