Çocuk Edebiyatı Genel Böğürtlenin Maceraları: Yediveren Çocuk’tan Yeni Kitap

Böğürtlenin Maceraları: Yediveren Çocuk’tan Yeni Kitap

0
133
Böğürtlenin Maceraları… Yediveren Çocuk’tan Yeni Kitap… Yediveren Yayınları… Çocuk edebiyatı… Çocuk kitapları… Çocuk edebiyatı yazarları…. Deniz Atasoy… Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta…
bogurtlenin-maceralari

Bu yazıda ne okuyacaksınız?

Böğürtlenin Maceraları: Yediveren Çocuk’tan Yeni Kitap

Yediveren Çocuk, iddialı bir kitapla çocuk okurlara merhaba dedi. Deneyimli yazar Deniz Atasoy’un yazdığı Böğürtlenin Maceraları stantlarda yerini aldı. Yediveren Çocuk markası ile basılan kitabın iç tasarımını ve kapak tasarımını Ebru Aydın yaptı. İç sayfalardaki çizimler ise Selinay Sedef Ehliz’e ait. Etkileyici bir tasarıma sahip olan kitap, eğitimsel ilkeleri ön plana almasıyla da dikkat çekiyor. Kitap, çocuklarda macera, yeni yerler keşfetme arzusu, arkadaşlık gibi duyguların gelişmesini amaçlıyor.

“Gittiği her ülkede yıldız gibi parlayan Lalin’i büyük maceralar bekliyordu. Hayattaki tercihleri çıktığı yokuşlar gibi onu zorlamıştı. Alışma sürecinde döktüğü gözyaşları, tatlı tesadüfler ve ilginç arkadaşlıklarıyla birlikte onunla keyifli bir yolcuğa çıkmaya hazır mısınız?

Dubai’de başlayan okul hayatıyla birlikte hiç bilmediği bir ülkede mücadele eden umutlu ve başarılı bir kızın hikâyesi bu! Lalin; katıldığı yeni yıl partileri, Paskalya yarışması, Paintball savaşı ve cadılar bayramı gibi eğlencelerde yaşanan esrarengiz olayların başkahramanıydı. Mısır, Katar diye devam eden bu yol haritasında ne istediğini bilerek, planlı ve eğlenceli bir yaşam kurdu sevdikleriyle. Şimdi çocukken kurduğu hayali gerçekleştiren biri var karşımızda.

İşte bu renkli yaşamdaki Lalin’i anlama kılavuzu!”

Kitaptan…Şimdi arkana yaslan ve bir hayal kur . 

Sakın korkma; en güzel, en büyük hayalini kur. 

Şimdi bana anlat uzun uzun hayallerini… 

Hayallerini dinlemek için sabırsızlanıyorum. 

Tıpkı benim hayallerimi dinlediğin gibi. 

Ve sakın hayal kur mayı bırakma! 

Unutma; 

Hayat, en çok da hayallerinin peşinde koşanlara torpil geçer…

Deniz Atasoy kimdir?

1972 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Öğrencilik ve gençlik dönemlerinde profesyonel olarak basketbol oynadı. Turizm ve Otel işletmeciliği bölümünden mezun oldu. Uzun süreler boyunca turizm sektöründe çeşitli görevlerde bulundu. Kızının dünyaya gelmesinin ardından iş yaşamına bir süre ara veren yazar, bu dönemden itibaren kitap çalışmalarına yoğunlaşmaya başladı.
Uzun yıllar dünyanın birçok farklı ülkesinde yaşayan ve birçok farklı kültürü tecrübe eden yazar, çocukların dünyayı anlaması ve dünya kültürlerini tanıması amacıyla çeşitli projeler gerçekleştirdi. Aynı zamanda çizgi film senaryo çalışmalarını devam ettiren yazarın ilk kitabı olan Böğürtlenin Maceraları, Yediveren Çocuk markasıyla genç okurlarla buluştu.
Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…