Çocuk Edebiyatı Genel Oğlumun Fıtrat Yolculuğu: Mine İzgi’den Yeni Kitap

Oğlumun Fıtrat Yolculuğu: Mine İzgi’den Yeni Kitap

0
143

Oğlumun Fıtrat Yolculuğu: Mine İzgi’den yeni kitap… Mine İzgi kimdir? Eserleri… Yaşamı… Yapıtları… Uzmanlık alanları… Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta…

oglumun-fıtrat-yolculugu

Bu yazıda ne okuyacaksınız?

Oğlumun Fıtrat Yolculuğu: Mine İzgi’den yeni kitap

Yazar Mine İzgi Mihenk Kitap etiketiyle yeni bir kitap yayımladı. Genç Kıza Özel Mektuplar, Annemin Fıtratla Yolculuğu, Kızımın Fıtratla Yolcuğu isimli kitaplardan sonra yayımladığı Oğlumun Fıtratla Yolculuğu geniş yankı uyandırdı.

Basın bülteninden….

Oğullarımız…

Saymakla bitmeyecek nice hayallerimiz ve beklentilerimiz vardır onlarla ilgili. Cesaretiyle harekete geçsin, merhametiyle karar versin. Taşı sıksa suyunu çıkarsın ama haksız yere karıncayı bile incitmesin. Yeri gelsin dağ gibi dursun sevdiklerinin arkasında yeri gelsin çınar gibi huzur versin insanlara…

Peki nasıl yönlendireceğiz oğullarımızı bu güzel vasıflara ulaşması için? Nasıl koruyacağız onları bir tık kadar uzağımızdaki kirli tuzaklardan? Nasıl yürüyecekler insan-ı kamil olma yolcuğunda bıkmadan usanmadan?

İnsanın değerinin yalnızca biyolojik varlığından ileri gelmediğini, fıtratındaki cevherlerin varlığını da öğretmeliyiz değerli yavrularımıza. Unutmayalım ki insanı yaratılmışların en şereflisi yapan şey, fıtratla getirilen değerin korunması yani maddi yapının asıl yaradılış amacını gerçekleştirme yolunda gereken niteliklerle bezenmesidir.

Elinizdeki bu kitap oğlunuzun fıtrat yolculuğunda onunla nasıl iletişim kuracağınıza, nasıl eğitip yönlendireceğinize dair öneriler ve pratik tavsiyeler sunmaktadır. Bu hayat yolculuğunun seyrini değiştirmek isteyen tüm anne babaların baş ucu kitabı olması dileğiyle…

Mine İzgi kimdir?

1969 senesinde İstanbul’da doğan yazar, uzun seneler gazetecilik yaptı. Milli Gazete ile Vakit gazetelerinde editörlük ve köşe yazarı olarak çalıştı.

Beş sene Akit gazetesinde kadın sayfasının editörlüğünü yaptı. Kadın Kimliği isimli dergide yazı işleri müdürlüğü yaptı. Moral Haber Sitesinde yazarlığa devam etti. On yedi sene gazetecilikle meşgul olduktan sonra kitap yazmaya başlamıştır. İzgi, ayrıca Tercüman gazetesinde de çalıştı ve Moral Fm ile Seyr Fm’de radyo programları sundu.

Çocuk eğitimi ve gelişimi alanında uzmanlık sahibi olan yazar, anne ve çocuklara tavsiyeler içeren kitaplar kaleme aldı.  Evli ve iki erkek çocuk sahibi olan yazar Kızımı Yetiştiriyorum, Genç Kıza Özel Mektuplar, Oğlumu Yetiştiriyorum, Oğluma Dinini Öğretiyorum, Kızıma Dinini Öğretiyorum, Nitelikli Genç Kız Rehberi, Biz Kadınlar, Cennet Yuvamız gibi kitapları kaleme aldı.

Sosyoloji bölümü okuyan yazar aile danışmanı olarak çalışmaktadır.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…