Çocuk Edebiyatı Genel 36. Çocuk Şenliği Başlıyor

36. Çocuk Şenliği Başlıyor

0
111

36. çocuk şenliği başlıyor. “Hayal eden ve gülen çocuklar” için geleneksel 36. çocuk şenliğinin perdeleri açılıyor.  İstanbul Belediyesi… Kültür ve sanat etkinlikleri… Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta…

36. Çocuk Şenliği

36. çocuk şenliği başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl 36.’sını düzenlediği “Çocuk Şenliği,” 23 Nisan 2022 Cumartesi günü saat 14.00’te “Herkes Sihirbaz Olacak” adlı çocuk oyunuyla başlayacak.

Şenliğin açılış gününde Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nin önündeki açık alanda, ikinci gününde ise Müze Gazhane Sahnesi’nin önünde etkinlik istasyonu kurulacak.

Etkinlik alanlarında çocuklar için spor parkuru atölyesi, beyin antrenörü atölyesi, bubble girl show, boyama alanı, cutout alanı vb. standlarımız yer alacak.

Etkinlik alanlarında İBB Kent Orkestrası Konseri yapılacak, sanatçılarımız çocuklara şarkı öğretecekler.

24 Nisan 2022 günü Şehir Tiyatroları’nın tüm sahnelerinde ücretsiz olarak sahnelenecek çocuk oyunlarının yanı sıra Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi ve Beylikdüzü Atatürk Kültür Merkezi’nde çocuk oyunları seyirciyle buluşacak.

İzmit Şehir Tiyatrosu, Bursa Şehir Tiyatrosu, Berko Çocuk Tiyatrosu, Cengiz Özek Kukla Tiyatrosu olmak üzere 4 misafir ekip oyunlarını sahneleyecek.

Şenlik boyunca önceden rezervasyonla “Meslekler, Çocuk Dili, Bir Keloğlan Masalı” adlı 3 atölye düzenlenecek.

 

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…