Çocuk Edebiyatı Atölye YKY’den Çocuk Atölyesi, Söyleşi ve İmza Günü

YKY’den Çocuk Atölyesi, Söyleşi ve İmza Günü

0
115

YKY’den çocuk atölyesi, söyleşi ve imza günü… Yapı Kredi Yayınları…Vikingler… 9-12 yaş aralığındaki çocuklar için etkinlikler… Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta…

YKY'den çocuk atölyesi

YKY’den çocuk atölyesi, söyleşi ve imza günü

Yapı Kredi Yayınları, 9-12 yaş aralığındaki çocuklar için güzel bir etkinlik düzenliyor. Etkinlik sadece çocuklara değil aynı zamanda anne ve babalara da açık.

Basın bülteninden…

Çocuklar, 5 Kasım günü birkaç saatinizi Vikingler’e ayırmaya ne dersiniz? Sizi çizgi roman dizisi “Siri’nin Maceraları” üzerine bir yaratıcı okuma atölyesine katılmaya, Vikinglerin yaşadığı İskandinavya topraklarının tarihi üzerine hazırlanan bir çevrimiçi sergiyi izlemeye ve Siri kitaplarının çizerleriyle tanışmaya davet ediyoruz.

Etkinlikte önce Koç Üniversitesi ve İstanbul’daki İsveç Araştırma Enstitüsü tarafından çocuklar için hazırlanan bir çevrimiçi sergiyi perdeden yansıtacağız. 9.-13. Yüzyıllara tarihlenen nesneleri, sanat eserlerini, hikâyeleri eğlenceli bir biçimde bir araya getiren sergide “Sir’nin Maceraları” kitap dizisinin çizerlerinden Per Demervall’ın çizdiği paneller de yer alıyor. Rehberler eşliğinde gerçekleşecek sergi anlatımının ardından yaratıcı okuma alanının önde gelen ismi Çiğdem Odabaşı’nın yürüteceği yaratıcı okuma atölyesi başlayacak. Atölyede sevimli ve cesur Viking kızı Siri’nin cesaret, sevgi ve dayanışmayla harmanlanan maceraları üzerine düşüneceğiz, konuşacağız, oyunlar oynayacağız. Ve son olarak “Siri’nin Macerları”nın yazar ve çizerleri Per Demervall, ve Patric Nyström çocuklarla sohbet edecek, isteyenler için Siri kitaplarını imzalayacaklar. “Siri’nin Maceraları” dizisinden bugüne kadar “İmparatorun Hazinesi” ve “Mimer’in Gizemi” adlı kitaplar yayımlandı.

Etkinlik, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ile Koç Üniversitesi Antik Çağ ve Bizans Araştırmaları Merkezi ve İstanbul İsveç Başkonsolosluğu’nun işbirlikleriyle düzenlenmektedir.

Etkinliğe 9-12 yaş aralığındaki tüm çocuklar katılabilir. Etkinlik rezervasyonludur ve rezervasyon 50’yle sınırlıdır.

Etkinlik süresi yaklaşık 1,5 saattir.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Atölye
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…