Çocuk Edebiyatı Genel Tut Elimden Atatürk: Nehir Yarar

Tut Elimden Atatürk: Nehir Yarar

0
82

Tut Elimden Atatürk… Nehir Yarar… İthaki Çocuk Yayınları… Çocuk edebiyatı… Çocuk yazını… Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta… 

Tut Elimden Atatürk

Tut Elimden Atatürk: Nehir Yarar

Nehir Yarar’ın, İthaki Çocuk Yayınlarından çıkan kitabında Atatürk sevgisi öne çıkıyor. 3 ve 4. sınıflar için kaleme alınan 80 sayfalık kitabı Merve Kaya resimledi. Kitapta öne çıkan temalar zaman ve mekân, birey ve toplum, değerlerimiz, yenilikler ve gelişmeler, kavramlar ve çağrışımlar, hak ve özgürlükler, duygular ve hayaller, iletişim, sevgi, aile, arkadaşlık…

Tanıtım bülteninden….

“Çocuklar, lütfen çevrenize şöyle bir bakın. Her yerde onu göreceksiniz. Gökyüzünde özgürce süzülen uçaklarda; tarlada yetişen tohumda; trenlerle, vapurlarla birbirlerine kavuşan insanların sevincinde; okullarda, hastanelerde, müzelerde, bankalarda, fabrikalarda ve aklınıza gelebilecek her şeyde onun emeği var.”

Okulda, Atatürk Haftası kapsamında Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını araştırma ödevi verilen Irmak, bu konuda büyükannesinden yardım ister. Büyükannesi de bildiklerini seve seve anlatabileceğini söyler.

Bunun üzerine Irmak ve arkadaşı Doğa, okuldan sonra her akşam onu can kulağıyla dinlerler. Büyükannenin Atatürk’ün hayatına dair onlara anlattığı her şey, ikisinin de hafızalarında ve yüreklerinde unutulmaz bir yer edinir. Yaşadıkları ülkeye ve insanlığa faydalı bireyler olmak için artık önlerinde kusursuz bir örnek vardır!

Çocuk kitapları yazarı ve sınıf öğretmeni Nehir Yarar’dan, Mustafa Kemal Atatürk’ü daha yakından tanıtacak, çocukların içlerindeki sevgiyi yüceltecek, benzersiz bir eser.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…