Çocuk Edebiyatı Genel Süper Koşucu: Güzin Öztürk’ten Yeni Kitap

Süper Koşucu: Güzin Öztürk’ten Yeni Kitap

0
148

Süper Koşucu: Güzin Öztürk’ten yeni kitap… Tudem Yayınlarından çıkan Süper Koşucu raflardaki yerini aldı. Mavisi Demirağ’ın resimlediği kitap… Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta…

super-kosucu

Bu yazıda ne okuyacaksınız?

Süper Koşucu: Güzin Öztürk’ten Yeni Kitap

Güzin Öztürk’ün Tudem Yayınlarından çıkan kitabı Süper Koşucu, 2. ve 3. sınıf öğrencilerine hitap ediyor. Bu öykü kitabı 7, 8 ve 9 yaşlarındaki çocuklar tasarlandı. Aile ilişkileri, duygu, mizah, mücadele ve spor kültürü gibi temaların işlendiği kitabı Mavisi Demirağ resimledi.

Basın bülteninden…

Elif Çokkoşar’la tanışmaya… pardon, koşmaya hazır mısınız?

Ödüllü yazar Güzin Öztürk, “Tek Başıma Okuyorum!” koleksiyonuna eklenen Süper Koşucu‘da azmin, tutkunun ve kararlılığın bir hortum kadar etkili olabileceğini mizahın gücüyle ve kendine has ritmik üslubuyla anlatıyor.

Küçük Elif’in büyük hayalini umut yüklü bir öyküye dönüştüren yazar, her çocuğun, yeteneklerini geliştirebilmesi için büyüklerinin yönlendirmesine ve yüreklendirmesine gereksinim duyacağını hatırlatıyor.

Duygularını ve isteklerini ifade etmekte zorlananlara cesaret aşılayan kitap, kendini gerçekleştirme yolunda çocuklara müthiş bir güdülenme sağlıyor. 

Elif, gerçekten çok ama çok hızlı koşuyor. Öyle ki, babası izin vermese bile Elif kendini bu tutkusundan bir türlü alıkoyamıyor. Hatta ondan gizlice yarışmalara katılıyor ve önlenemez hızıyla kasaba sakinlerini de içine kattığı büyük hortumlar oluşturuyor. Büyüyünce olimpiyatlara katılmak arzusuyla yanıp tutuşan Elif’in hayallerinden vazgeçmeye hiç ama hiç niyeti yok. Hem de sakinliği ve üşengeçliğiyle nam salmış babası Sakin Bey’e rağmen. Ta ki bir gün…

Hedefe giden yolda irade gücünün ve kararlı duruşun önemine değinen Süper Koşucu, geleceğe dönük adımlar atan çocukların, ebeveynleri ile arasındaki uyuma ve karşılıklı saygıya dikkat çekiyor.

Hızıyla yarattığı hortumlarda leziz çay partileri düzenlenen Elif’in azim dolu öyküsü, koştura koştura okunacak kadar eğlenceli, hayallerinin peşinden koşacak çocuklara ilham verecek kadar da sevimli…

Güzin Öztürk kimdir?

Gediz/Kütahya’da doğdu. İlk düzyazılarını ve şiirlerini lise yıllarında yazdı.
Yazma heyecanı ve isteği, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okurken ve sonrasında avukatlığı sırasında da devam etti. İlk romanı Kuş Olsam Evime Uçsam ile 2015 Tudem Edebiyat Birincilik Ödülü’nü aldı. Çocuklarla başka türlü bir hayatın mümkün olduğuna ve yazarken daha iyi bir insan olduğuna inanıyor. Umutla, heyecanla çocuklar için yazmaya devam ediyor.

Öykü:
Tumpatumpa Sakın Kaybolma
Süper Koşucu

Roman:

Kuş Olsam Evime Uçsam
Ben Bir Hayaletim
Kayıp Kapının Anahtarı
Sanal Zombi Anneannem
Kar Kurdu ve Canavar
Sen de Oku Klasikler: Alis Harikalar Diyarınd

 

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…