Çocuk Edebiyatı Genel Nuriye Hanım: Yediveren Yayınlarından Yeni Roman

Nuriye Hanım: Yediveren Yayınlarından Yeni Roman

0
133

Nuriye Hanım… Yediveren Yayınlarından yeni roman… İbrahim Halil Öcalan… Yediveren Yayınları…. Bir aile ilişkisi… Başkahraman Nevzat… Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta….

Nuriye Hanım: Yediveren Yayınlarından Yeni Roman

İş insanı İbrahim Halil Öcalan, ilk romanı Nuriye Hanım ile okuyucunun karşısına çıktı. Nevzat isimli bir çocuğun çevresinde gelişen olayların anlatıldığı romanlarda, psikolojik gerçeklikler çok iyi bir biçimde yansıtılıyor. Yazar, çektiği sıkıntıların ardından annesini kendisine örnek alıp hayatta dimdik durmaya çalışıyor.  Yediveren Yayınlarından çıkan kitap, yoğun bir hazırlıktan sonra kaleme alındı.

Basın bülteninden….

Coğrafya kaderimizdi. Bizim kaderimizde yokluk, acı ve ıstırap vardı. Hepsine göğüs gerdik, hepsine sabrettik de sabredemediğimiz tek şey, şefkat ve sevgiden mahrum olarak kaybolan çocukluğumuzdu.

Korhan Altunyay-Müzmin Yara romanının yazarı:

Nuriye Hanım isimli roman, bir kahramanın çocukluğundan kendi ayakları üzerine durduğu döneme kadarki yaşamını çok net çizgilerle gözler önüne seriyor. Sıkıntılar, sorunlar ve bütün bunların gölgesinde hissedilen küçük mutluluklar Nevzat’ın kimlik ve kişiliğini belirleyen temel ögeler. Bir büyüme, olgunlaşma ve kendini inşa etme romanı okumak isteyenlere Nuriye Hanım’ı okumalıdır.

Bahar Umurtak-Merdiven romanının yazarı

İçinizi ısıtacak, umutlarınızı yeşertecek bir kitap!

“Coğrafya kaderdir,” sözüyle başlayan ve sayfalar ilerledikçe okuyucuya hayatın anlamını sorgulatarak yüreğimizi derinden etkileyen bir yaşam mücadelesi… Acımasız bir baba tarafından şiddete maruz bırakılarak, korku içinde büyüyen küçük Nevzat’ın iyi bir insan olma yolunda, ilham veren öz yaşam öyküsü!

Tülay Dirlik-Delinin Eldiveni romanının yazarı:

Okuyucu omzuna konarak, kuş misali izliyor, hayatını İbrahim Bey’in. Ebeveynlerin yanlışları ve bu yanlışlarla ilgisizliğin çocukların istikbalini nasıl değiştirebileceğini, sevgi ve şefkatin bir arada bulunmayı ve dayanışmayı nasıl çağırdığını, Anadolu’da kanıksanmış çileli yaşamı, o yaşama isyan eden, karşı duranların mücadelesini sade diliyle kendi bakış açısıyla yazdığı sıcacık hikayesini evlerimize konuk etmiş.

Hale Aşkın-Aşk’ın Sen Hali şiir kitabının sahibi:

Gerçek bir hayat hikayesi… Olaylar, okurun gözlerinde canlanıyor. Nevzat oluveriyorsunuz. Romanın her satırında hüznü, ilgisizliği, sevgi arayışını görmek mümkün. Yazar, akıcı bir dil kullanmış; okuru zorlamıyor, roman adeta su gibi akıp gidiyor.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…