Çocuk Edebiyatı Genel Hani Artardı: Meryem Melike Şahin’in Yeni Kitabı

Hani Artardı: Meryem Melike Şahin’in Yeni Kitabı

0
133

Hani Artardı : Meryem Melike Şahin’in yeni kitabı… Küsurat Çocuk Yayınları… Çocuk kitabı… Çocuk edebiyatı… Çocuk yazını… Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta…

Hani Artardı

Hani Artardı : Meryem Melike Şahin’in yeni kitabı

Meryem Melike Şahin’in kaleme aldığı Hani Artardı, Merve Özcan’ın tarafından resimlendi. Kitap Küsurat Çocuk Yayınlarından çıktı.

Tanıtım bülteninden:

Küsurat Çocukailesine yeni üyeler eklemeye devam ediyor. Okul öncesi çağındaki çocuklara değerler öğretimi danışmanlığı yapan Meryem Melike Şahin’in iç ısıtan anlatımı ve Merve Özcan’ın çizimlerinin buluşmasından doğan eser, 4 yaş ve üzeri çocuklar için eğlenceli ve öğretici bir hikâye.

Çocukların sahip olduğu şeyleri paylaşmayı reddetmesi ve bu konuda kendilerini huzursuz hissetmeleri oldukça doğal. Paylaşmaktan çekindiklerini, bu durumdan uzak durmak için çabaladıklarını görebilirsiniz. Endişelenmeyin, ebeveyn desteğiyle yardımlaşmayı ve paylaşmayı sevmeleri an meselesi! Kitap, çocuklara paylaşmanın getirdiği mutluluğu anlatma yolunuzda sevimli bir yol arkadaşı olacak! Paylaşma davranışını çocuklara kazandırmak için en doğru zaman, 0-6 yaş aralığında oldukları dönemdir. Paylaşma ve yardımlaşma, hayat merdivenlerinin ilk basamaklarını ellerimizden tutarak tırmanan çocukların sosyal yaşantıları için gerekli kavramların başında gelir. Çocukların bu edimleri kazanması, sosyal yaşamlarında daha konforlu bireyler olmaları yönünden önem taşır.

Hani Artardı’nın küçük kahramanı Şifa’nın sevdiği şeyler, kalbinde büyükçe bir yer kaplıyor. Sevdikleriyle, elindekilerin çoğalacağını düşünerek paylaşımlar yapıyor. Gelin görün ki Şifa’nın paylaştıkça artacak sandığı şeyler, artacağına azalıyor. Şaşkınlık ve üzüntüyle sorulan, “Hani paylaştıkça artardı?” sorusunun peşine düşüp paylaştıkça nasıl çoğaldığını öğrenmek ister misiniz? “Bu işte bir yanlışlık olmalı. Hani paylaşmak çok güzeldi?”
Haydi, Hani Artardı ile kitabın kapağını kapattığımızda kazanım sağlayacağımız bir yolculuğa çıkalım!

Meryem Melike Şahin kimdir?

1988 yılında Ankara’da doğdu. Okul öncesi eğitim kurumunda idari danışmanlık ve manevi eğitim danışmanlığı yapmaktadır. Çeşitli yazarlık atölyelerine ve çocuk edebiyatı seminerlerine katılmıştır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…