Çocuk Edebiyatı Genel Simurg’un Aynası: Simge Akpolat’ın Yeni Kitabı

Simurg’un Aynası: Simge Akpolat’ın Yeni Kitabı

0
121

Simurg’un Aynası: Simge Akpolat’ın yeni kitabı… Banliyö Ajans… Roman… İlk roman… İlk kitap…. Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta…

Simurg'un Aynası

Simurg’un Aynası: Simge Akpolat’ın yeni kitabı

Türk edebiyatı yeni bir yazar kazandı: Simge Akpolat. Psikolojik yönü ağır basan bir metinle karşımıza çıkan genç yazar, Ahsen isimli bir genç kadının iç dinamiklerini kullanarak yaşadığı dönüşümü anlatıyor. Ahsen, birtakım ontolojik sıkıntılar yaşayan, kendini bulmaya çalışan, bunun için girişimlerde bulunan ancak bu girişimlerini sağlam temellere oturtamayan bir kadın. İş çıkışında karşılaştığı küçük bir kız çocuğu onun hayatını değiştiriyor.

Basın açıklamasından…

Simurg’un Aynası, kendini bulma sürecindeki bir kadının, Ahsen’in romanı. Küçük bir kız çocuğuyla karşılaştıktan sonra evine giden Ahsen, o güne kadar yaşadıklarını da kritik ederek içsel bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculuk, onun pek çok şeyi fark edebilmesini sağlıyor. Simurg efsanesindeki kuşlara benzeyen Ahsen, aradığının kendisi olduğunu, anlamın yine kendisinde gizlendiğini çok kısa bir süre içerisinde fark ediyor.

“Sen de bir yolculuğa çıktın. Kendini arıyordun. Kendini bulmak istiyordun. Kendinin neye benzediğini merak ediyordun. Aramak isteyenler için bulacak bir şeyler vardır. Dün, buradan başlayan yolculuğunun çok daha öncelere dayandığını hiç bilmiyordun oysa. Dünden itibaren içindeki kıvılcım, sana bir yolun varlığını hissettirdi. Evden çıkmadan önce bu kıvılcımı ateşe döndürmekti arzun. Yanıp kül olmak değil, yanıp olgunlaşmak. Hamdın, şimdi pişiyorsun. Evden bunun için çıktın, gelip kendini bulasın diye. İşte buldun. Bak, etrafında küçük kız var mı? Sen varsın burada.”

Kitabı satın almak için tıklayınız.

 

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…