Çocuk Edebiyatı Genel Everest Yayınları İlk Roman Ödülü Elif Demir’in

Everest Yayınları İlk Roman Ödülü Elif Demir’in

0
140

Everest Yayınları İlk Roman Yarışması sonuçlandı. Yarışmayı ‘Geceden Beri’ isimli romanıyla Elif Demirel kazandı. Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta…

Everest Yayınları İlk Roman Yarışması

Everest Yayınları İlk Roman Yarışması sonuçlandı

Everest Yayınları İlk Roman Yarışması’nın kazananı belli oldu. Geceden Beri isimli romanıyla Elif Demirel yarışmayı kazanan kişi oldu.

Asuman Kafaoğlu-Büke, Bahriye Çeri, Gülfem Pamuk, Irmak Zileli ve Zekiye Antakyalıoğlu’ndan oluşan jüri, kararını oybirliği ile verdi. Ödülün gerekçesinde “Batıl ile aklı, masal ile gerçeği, geçmiş ile bugünü güçlü imgelerle yoğuran, günümüz insanının kaygılarına, sırlarına ve karanlık yanlarına büyülü gerçekçiliğin penceresinden aynalar tutan ve her bir aynasını çiçeklerle bezeyen özgün bir roman. Yazar, doğaya ve insana saygılı anlatısı, güçlü dili ve sıradan olanı sıradışı kılma becerisiyle bu ödüle layık bulunmuştur” ifadeleri yer aldı.

Elif Demir kimdir?

11 Temmuz 1994’te İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünü tamamladı. Öğrenciyken kısa bir süre Milliyet ve Agos gazetelerinde çalıştı. Dokuz Eylül Üniversitesi Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. Feminerva Dergi’de yazıyor. İlk kitabı Hazin Monokl Yayınları’ndan yayımlandı.

 

 

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…