Çocuk Edebiyatı Genel Amansız: Seçkin Geçgel’in Yeni Romanı

Amansız: Seçkin Geçgel’in Yeni Romanı

0
93

Amansız: Seçkin Geçgel’in yeni romanı… Banliyö Ajans novella serisi… Pikaresk roman… Kısa roman… Uzun hikaye… Detaylar Edebiyat Çocuk‘ta….

Amansız

Amansız: Seçkin Geçgel’in yeni romanı

Yazar Seçkin Geçgel, ilk romanıyla kitap raflarında yerini aldı. Türk edebiyatında çok fazla bilinmeyen bir tür olan pikaresk roman örneği Amansız Diyar isimli bir kahramanın başından geçenleri anlatıyor. Yazar, alt sınıftan bir adamın yaşadıklarını romanında anlatıyor.

Basın bülteninden…

Bu kitap çocukluğundan itibaren annesiyle başlayan sorunlarla baş edememiş Diyar’ın hayatın içinde kayboluşunun hikayesidir. Diyar onu görmeyenlerden, görmek istemeyenlerden intikamını alırken kendini nasıl daha da karanlıklara gömdüğünün farkında değildir. İntikam için çıktığı yolda duygularını ve empati yeteneğini kaybetmiş duygu yoksunu bir adam haline dönüşünün hikayesidir.

Yazar, Beyoğlu Tarlabaşı’nda bir bodrum katında fareler içinde yaşayan Diyar’ın hayatını gerçekçi ve çarpıcı bir dille anlatmaktadır.

“Masanın üstünde çifte telefon, lüks araba anahtarı bırakan kalantorlar ise en sevdikleriydi. Avına erken saatlerde yaklaşmaz, alkolün insanların üzerinde etki göstermesini beklerdi. Çünkü erken saatlerde insanlar kibirli egolu olur, onu masalarına yanaştırmazdı.”

Satın almak için tıklayınız.

 

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…