Çocuk Edebiyatı Genel 20. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması Sonuçlandı

20. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması Sonuçlandı

0
47

20. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması sonuçlandı. Edebiyat ödülleri… Roman yarışması… Haberin ayrıntıları Edebiyat Çocuk‘ta…

20. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması

20. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması sonuçlandı

20. Tudem Edebiyat Ödülleri’nde dereceye girenler belli oldu. Birincilik ödülüne Udu Tanrısı, Eşlikçi ve Lale isimli dosyası ile Sevtap Ayhan değer görüldü.

Türkçe çocuk ve gençlik edebiyatına çağdaş ve özgün eserler kazandırmak hedefiyle 2003 yılından bu yana düzenlenen Tudem Edebiyat Ödülleri 20. yılında, çocuk edebiyatı alanında ve roman dalında düzenlenmişti.

Önceki yarışmalarda Tudem Edebiyat Birincilik Ödülüne değer görülen yazarlardan oluşan 20. Tudem Edebiyat Ödülleri seçici kurulu, geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek bu yıl dereceye girecek dosyaları belirledi.

75 dosyanın başvurduğu yarışmada birincilik ödülünü “Udu Tanrısı, Eşlikçi ve Lale” adlı çalışmasıyla Sevtap Ayhankazandı. İkincilik ödülüne “Senden Tembeli Var” ile Tuba Aktaş Deli, üçüncülüğe ise “Atımın Kuyruğu” ile Serhan Ok değer görüldü.

Dereceye giren isimlere, İzmirli heykeltıraş Ozan Ünal‘ın tasarladığı ödül heykellerinin yanı sıra, birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye 5.000 TL para ödülü verilecek.

Tudem Yayın Grubu’nun 39 yıllık yayıncılık birikiminin en değerli meyvelerinden biri olan Tudem Edebiyat Ödülleri, tarafsız duruşu, nitelikli eserleri ön plana çıkaran yapısıyla edebiyat dünyasının önemli referanslarından biri olma özelliği taşıyor.

20. Tudem Edebiyat Ödülleri Kazananları

Birincilik: “Udu Tanrısı, Eşlikçi ve Lale” Sevtap Ayhan
İkincilik: “Senden Tembeli Var” Tuba Aktaş Deli 
Üçüncülük: “Atımın Kuyruğu” Serhan Ok

20. Tudem Edebiyat Ödülleri Seçici Kurulu

Güzin Öztürk, Hanzade Servi, Koray Avcı Çakman, Mavisel Yener, Miyase Sertbarut

 

 

 

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Edebiyat Çocuk
Daha Fazla Yükle Genel
Yoruma kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı

2023 Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması Sonuçlandı. Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajan…